Transport drobnicowy na najwyższym poziomie. Sprawdź najnowsze propozycje

Transport drobnicowy na najwyższym poziomie. Sprawdź najnowsze propozycje

Transport drobnicowy to przewóz kilkunastu lub kilkudziesięciu paczek do odbiorców w różnych miejscach. Przewożone są zarówno małe, jak i większe paczki, a trudność przewozu polega na tym, że nie można ich rozdzielać. Jak działa przewóz takich towarów? Co wybierają zleceniodawcy – drobnicę morską czy lądową?

Na czym polega transport drobnicy międzynarodowej? Czym jest drobnica morska?

Transport drobnicy międzynarodowej dotyczy dostarczenia z punktu A do punktu B towaru o niewielkich gabarytach. Są to produkty przetworzone i wyroby gotowe, które można zapakować w jednostkowe lub zbiorcze opakowanie. Drobnica musi mieć stałą formę zewnętrzną, czyli nie można rozdzielać paczek. Do cech drobnicy międzynarodowej należą: duża liczba towarów, rozproszeni nadawcy i odbiorcy, mała masa jednostkowa, różnorodność kształtów i opakowania oraz łączenie w zbiorczy ładunek. Transport drobnicowy jest elastyczną, bezpieczną, a przede wszystkim opłacalną formą dostarczenia go do klienta. Bardzo często wykorzystywana jest drobnica morska, czyli przewóz drogą morską – w tym przypadku oznacza się jako LCL. Jest to metoda wysyłki, która pozwala na sprowadzenie niewielkiej ilości towarów po bardzo korzystanej cenie. To znaczy, że nie musimy wynajmować całego kontenera i płacić za cały, a jedynie za taką jego część, która pomieści nasze produkty. Drobnica morska jest stosowana przy ładunkach poniżej 10-12 ton. Natomiast minimalna wartość zamówienia, tak aby było to opłacalne to 100 kg. Jest to odpowiednia forma transportu zarówno dla małych importerów, jak i osób kupujących w różnych miejscach i czasie mniejsze partie towaru.

Czytaj również  System HR – co to jest i jakie przynosi korzyści dla firmy?

Nie tylko drobnica morska. Rodzaje drobnicy

Drobnica może być przewożona drogą morską i lądowa. Ładunki drobnicowe mogą być z opakowaniem (w worku, kartonie, beczce, koszu, klatce, skrzyni, butli lub bańce) oraz bez opakowania. Opakowanie pełni ważną funkcję, gdyż ładunki są bardziej podatne na uszkodzenia lub zniszczenie od innych. Opakowanie z jednej strony chroni towar, z drugiej ułatwia przewóz. Ponadto jest czynnikiem reklamowym (marketingowym) i pomaga zidentyfikować produkt. Dostarcza także informacje o zawartym w nim przedmiocie. Opakowanie powinno być odpowiednio oznakowane i ocechowane, by transport przebiegał prawidłowo.

Co można wysłać drobnicą morską i lądową? Lista towarów zakazanych

Transportem drobnicowym nie mogą być wysyłane żywe rośliny, zwierzęta, broń, materiały wybuchowe, a także żywność, wyroby jubilerskie i papiery wartościowe. Wynika to głównie ze specyficznych właściwości takiego ładunku. Dla klientów najważniejszy jest sposób dostawy drobnicy międzynarodowej oraz czasowe i poprawne jej dostarczenie. Firmy logistyczne stosują więc rozwiązania dostosowane do usługodawców, aby zapewnić późne godziny odbiorów i szybkie czasy dostaw.
Skuteczność transportu międzynarodowej drobnicy morskiej w dużym stopniu zależy od sprawdzonego dostawcy usług logistycznych, który świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Czytaj również  Na co zwrócić uwagę wybierając firmę kurierską?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *