Czy da się odzyskać zmoczone dokumenty?

Czy da się odzyskać zmoczone dokumenty?

Awaria rury wodociągowej, zawilgocenie strychu, zalanie piwnicy czy rozlanie wody z dzbanka – to sytuacje, w których najczęściej dochodzi do zmoczenia dokumentów firmowych. Nawet, jeśli ci się przydarzą, możesz jeszcze uratować papier, zamawiając usługę profesjonalnego osuszania dokumentów.

Wygraj wyścig z czasem

Bez dokumentacji nie może funkcjonować żadne przedsiębiorstwo. Oprócz umów zawieranych z klientami oraz wystawianych i otrzymywanych faktur, każda firma musi gromadzić dokumenty księgowe i kadrowe, z których część powinna być archiwizowana nawet przez 50 lat. Zagubienie lub zniszczenie listy płac bądź dowodów uiszczania składki ZUS może skutkować dotkliwymi konsekwencjami. Nie mniej problemów może jednak przynieść zalanie umowy zawartej z kluczowym klientem, który przestał wywiązywać się z zapisanych w dokumencie ustaleń. Jeżeli więc dokumenty twojego przedsiębiorstwa znalazły się pod wodą z powodu awarii wodociągowej lub innych przyczyn losowych, nie zwlekaj i jak najszybciej skontaktuj się z firmą, która oferuje osuszanie dokumentów. Im szybciej zareagujesz, tym większą zyskasz szansę na uratowanie zmoczonych umów, aktów notarialnych oraz akt pracowniczych. Aby się o tym przekonać, zobacz, jak wygląda procedura odzyskiwania zalanych wodą dokumentów.

Czytaj również  System HR – co to jest i jakie przynosi korzyści dla firmy?

Walka z wodą krok po kroku

Po zamówieniu usługi osuszania dokumentów w twojej firmie pojawi się osoba, która umieści wszystkie zmoczone materiały w specjalnych pojemnikach o obniżonej temperaturze. Dzięki zamrożeniu papieru kartki nie będą się ze sobą sklejać, a treść, która została na nich nadrukowana lub zapisana pozostanie nadal czytelna. Po spakowaniu wszystkich dokumentów, przedstawiciel firmy specjalizującej się w osuszaniu zabierze je do pomieszczenia, w którym zostanie odparowana woda. Ze względu na to, że w przypadku zalania papieru, największe szkody wyrządzają grzyby pleśniowe, które stopniowo rozkładają celulozę, konieczne będzie też usunięcie zarodników grzybów i pleśni oraz bakterii. Firmy wyspecjalizowane w osuszaniu dokumentów dysponują sprzętem, który umożliwia skuteczne zlikwidowanie wszystkich drobnoustrojów, co daje gwarancję, że nawet po usunięciu wody, papier nie będzie ulegał odkształceniom. Po wykonaniu usługi otrzymasz osuszoną i oczyszczoną dokumentację z dowozem pod drzwi.

W razie zalania dokumentów, nie trać czasu na ich wycieranie, lecz od razu skontaktuj się z profesjonalistami, którzy ocalą zmoczony papier, a na twoje życzenie mogą nawet poukładać dokumenty w nowych segregatorach. Dzięki temu nie tylko odzyskasz dokumentację, ale również zaoszczędzisz czas potrzebny do uporządkowania archiwum po zalaniu.

Czytaj również  Czy każdy sklep internetowy powinien inwestować w analitykę? Poznaj odpowiedź!