Lubisz robić zakupy przez internet? Dowiedz się, co jest niezbędne na zakupach online

Lubisz robić zakupy przez internet? Dowiedz się, co jest niezbędne na zakupach online

Kupowanie online jest coraz popularniejsze. Przyjemnie jest wybierać i przymierzać produkty w zaciszu własnego pokoju. Jeśli nie będą pasowały, zawsze można je odesłać, często nie ponosząc za to żadnych dodatkowych opłat. Zakupy przez internet właściwie nie mają wad. Jeśli chcemy płacić za nie bezproblemowo, załóżmy bankowe konto internetowe. Jak działa takie konto?

Jak wybrać sprzedawcę? Zanim przelejemy pieniądze z konta internetowego

Zanim cokolwiek kupimy, sprawdźmy, czy sprzedawca jest wiarygodny. Poczytajmy opinie o nim – zasada ta dotyczy zarówno dużych sklepów internetowych, jak i użytkowników portalu aukcyjnego.

Warto czasem skorzystać z dogodnej formy kontaktu i zapytać o szczegóły dotyczące kupowanego towaru. Trzecia zasady mówi, by weryfikować wiarygodność, historię i opinie na rynku, gdy chcemy coś kupić w nowym i małym serwisie sprzedażowym. Sprawdźmy również regulamin i zasady zwrotów konkretnych towarów. Prawo daje nam możliwość zwrotu zakupionych towarów. Musimy tylko pamiętać, by zrobić to w ciągu 14 dni od zakupu. Piąta zasada mówi, by sprawdzać, czy transmisja danych odbywa się w bezpiecznym połączeniu (tak zwany protokół SSL). W przeglądarce, na początku adresu witryny, powinien widnieć napis https zamiast http – to jest gwarancja, że strona jest sprawdzona i wiarygodna oraz dobrze zabezpieczona, więc haker nie ukradnie pieniędzy z naszego konta internetowego czy karty, gdy będziemy robić płacić za towar. Sprawdźmy wybór różnych metod płatności. Jeżeli ktoś żąda płatności z góry i podaje dane wyłącznie jednej opcji płatności, skorzystanie z niej może być ryzykowne. Godne zaufania serwisy oferują różne opcje płatności, z których najpopularniejsze to karta kredytowa oraz szybkie, bezpośrednie płatności za pośrednictwem różnych banków. Kiedy skończymy zakupy, musimy się wylogować, aby osoby postronne nie uzyskały dostępu do naszego konta.

Czytaj również  Na czym polega druk banerów

Czy zakładanie i obsługiwanie konta internetowego jest bezpieczne? Jak to zrobić?

Zakładając konto internetowe będziemy musieli wpisać swoje dane osobowe, więc musimy być pewni, że jest to połączenie bezpieczne i nikt nie wykradnie naszych danych. Wszystkie witryny, na które wprowadzamy dane osobowe muszą być szyfrowane za pomocą specjalnego protokołu HTTPS (443). Trzeba także sprawdzić, czy odpowiednie zabezpieczenia ma również sklep. Warto mieć takie konto, by szybko i bez problemów płacić za zakupione towary. Koszty utrzymania konta internetowego są znacznie niższe dla banku, a przez to także dla jego klienta. Wiele banków oferuje całkowicie bezpłatne prowadzenie takiego rachunku. Musimy tylko sprawdzić, co trzeba zrobić, by być zwolnionym z opłat. Czasem jest to jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie (przy użyciu karty debetowej), a w innym banku trzeba opłacić kartą rachunki sklepowe powyżej 300 zł. Bankowość elektroniczna pozwala także na oszczędność czasu, gdyż nie musimy planować wyprawy do oddziału banku, by założyć lokatę, wziąć kredyt czy wykonać zwykły przelew. Wszystkie operacje możemy wykonywać z domu, gdyż konto internetowe jest aktywne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie dotyczą nas świąteczne ani nocne przerwy. Jest to bardzo ważne, gdyż możemy robić zakupy w zaciszu własnego domu o każdej porze dnia czy nocy.

Czytaj również  Studia podyplomowe z coachingu- sprawdź, dlaczego warto

Zakupy online to bardzo wygodny sposób nabywania towarów. Wystarczy tylko przestrzegać zasad bezpieczeństwa, by być zadowolonym z zakupów. Koszty zakupu najlepiej opłacać z wygodnego konta internetowego, takiego jak tutaj: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *