Czym różni się performance marketing od tradycyjnego?

Czym różni się performance marketing od tradycyjnego?

Zwykłe kampanie reklamowe zazwyczaj wiążą się na starcie z zainwestowaniem określonych środków pieniężnych. Dopiero po dokonaniu stosownych opłat można liczyć na efekty, które nie zawsze niestety przychodzą. W dzisiejszych czasach większość firm rozgląda się za nowymi metodami marketingowymi, które gwarantują sukces. Do takich metod można zaliczyć oczywiście performance marketing, który potocznie nazywany jest marketingiem efektywnościowym. W tym konkretnym przypadku firmy płacą wyłącznie za dostarczony efekt i właśnie to sam mechanizm jest największą różnicą w porównaniu z tradycyjnym marketingiem.

Co warto wiedzieć?

Performance marketing umożliwia bardzo dokładne zmierzenie wpływu poszczególnych reklam na wybranych konsumentów. Kluczem do sukcesu jest tu przede wszystkim przełożenie poszczególnych działań reklamowych na określone czynności odbiorców. Z praktycznego punktu widzenia nie ma tutaj żadnego większego znaczenia ile osób zobaczy na przykład baner reklamowy umieszczony w serwisie. Najważniejszym parametrem będzie z kolei to, ile osób kliknie w dany baner, a następnie zarejestruje się serwisie do którego został przekierowany albo wykona w nim określone zadanie (np. kupi produkt). Współczesny performance marketing dostarcza bardzo wiele wspaniałych narzędzi, dzięki którym można na bieżąco monitorować poszczególne zadania. Reklamodawcy w ten prosty sposób, mogą skutecznie mierzyć efektywność podjętych przez użytkowników działań.

Czytaj również  System HR – co to jest i jakie przynosi korzyści dla firmy?

Szerokie zastosowanie

Performance marketing doskonale sprawdzi się praktycznie w każdej formie reklamy w Internecie. Aby zmaksymalizować zyski należy na bieżąco monitorować i optymalizować wybrane kampanie. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze narzędzia reklamowe z których korzysta performance marketing to warto wspomnieć między innymi o reklamach typu e-mail marketing, display albo mobile marketing. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się również wszelkiego typu programy lojalnościowe i partnerskie.

Jakie zalety?

Największą zaletą performance marketingu jest przede wszystkim mierzalność wyników, co jest bardzo trudne do zrealizowania w przypadku tradycyjnego marketingu. Reklamodawcy uzyskują pełną wiedzę nie tylko o kosztach ponoszonych na działania marketingowe, ale również cenne informacje o finalnych skutkach. Przy zwykłym marketingu szacuje się, że aż 50% środków przeznaczonych na reklamę jest zmarnowana. W przypadku performance marketingu oczywiście nie ma takiego problemu. Wynika to przede wszystkim z tego, że wszelkie koszty przeznaczone na kampanię marketingową są tak naprawdę bezpośrednio powiązane z osiąganymi przez nie efektami. Współczesny performance marketing ułatwia wielu firmom lepsze dysponowanie środkami, które przeznaczone są na marketing. Firmy, mogą skupiać się jedynie na tych działaniach, które w rzeczywistości przynoszą realne korzyści. Jest to również wspaniałe narzędzie, dzięki którym można wykluczyć te działania, które generują z kolei straty.

Czytaj również  Jaki rodzaj ogrodzenia na budowę wybrać? Praktyczne porady

Sprawdź, co możesz zrobić dla swojej firmy: https://digitalhill.pl/uslugi/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *