Jak wziąć kredyt na firmę bez wychodzenia z domu?

Jak wziąć kredyt na firmę bez wychodzenia z domu?

Przychodzi taki czas, kiedy właściciele firm zastanawiają się nad zaciągnięciem kredytu i wyborem z jakiej oferty skorzystać. Najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest kredyt online dla firm, można dzięki niemu zaoszczędzić czas i pieniądze, więc warto wykorzystać tę możliwość.

Od czego zacząć ?

Osoby prowadzące własną firmę, posiadają firmowe rachunki bankowe, „własny” bank, który doskonale zna historię konta (wie jakie są wpływy, wydatki czy terminowo regulowane są zobowiązania np. wobec ZUS-u, czy Urzędu Skarbowego) z reguły jest pierwszym jaki bierzemy pod uwagę. Bank nie będzie tym samym żądał złożenia wielu dokumentów.
Jest to jak najbardziej słuszny krok.
Bardzo często banki dla stałych klientów mają lepsze oferty, dobra historia kredytowa daje większe pole manewru w negocjacjach dotyczących niższego oprocentowania, niższej marży, dodatkowego ubezpieczenia itp. Większość banków daje swoim klientom możliwość zaciągnięcie kredytu online dla firmy, czyli bez wychodzenia z domu lub biura możemy złożyć stosowny wniosek.
Można też zawnioskować do innego banku, lub skorzystać z platform i porównywarek kredytowych.
We wszystkich przypadkach wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronach banku, lub zalogować się na swoim profilu i znaleźć odpowiednią zakładkę, gdzie będzie można to zrobić jeszcze łatwiej ponieważ część danych będzie już w systemie bankowym.
Kredytobiorca sam określa kwotę kredytu potrzebną na inwestycję czy bieżącą działalność firmy, sam wybiera termin spłaty, natomiast samo wypełnienie wniosku zajmuje dosłownie kilka minut.

Czytaj również  Pomoc adwokatów a problemy natury prawnej

Kolejne kroki w świecie bankowości online

Wypełniony i wysłany wniosek czeka w kolejce na rozpatrzenie i wstępną decyzję. Jak długo to trwa? W zależności od banku, rodzaju i wysokości kredytu może to być kilka minut lub kilka godzin, jednak większość informatycznych systemów bankowych generuje decyzję automatycznie w ciągu kilku- kilkunastu minut.
Jeśli decyzja jest pozytywna, bank nie chce żadnych dodatkowych dokumentów wystarczy zapoznać się dokładnie z proponowaną ofertą i warunkami kredytu, zaakceptować decyzję banku, poczekać na wygenerowanie umowy i kolejny raz potwierdzić akceptację warunków umowy, a następnie czekać aż uruchomione środki trafią na konto bankowe.
Z reguły tak to się odbywa. Oczywiście kolejność poszczególnych procedur może się różnić w zależności od banku, ale o wszystkich poszczególnych etapach i tym co należy zrobić informują komunikaty w systemach bankowych, więc łatwo cały proces doprowadzić do końca i nie pogubić się w bankowości elektronicznej.

Korzyści płynące z ofert kredytowych online

Czytaj również  Transport drobnicowy na najwyższym poziomie. Sprawdź najnowsze propozycje

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *