Odbiór mieszkania od dewelopera – jak wygląda?

Odbiór mieszkania od dewelopera – jak wygląda?

W obecnych czasach bardzo wiele osób decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera, ponieważ jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Jednym z ostatnich etapów podczas zakupu mieszkania jest jego odbiór. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat, a także na temat tego, jak taki proces wygląda.

Powierzchnia mieszkania

Podczas zakupu mieszkania od takiej osoby jak deweloper we Wrocławiu podczas odbioru warto sprawdzić wszystkie niezbędne elementy. Wśród nich można przede wszystkim wymienić powierzchnię mieszkania, która powinna zgadzać się z informacjami zawartymi w umowie. Powierzchnia mieszkania jest bardzo istotną kwestią w całym procesie zakupu, ponieważ to właśnie na jej podstawie zostaje wykonywane rozliczenie z deweloperem. Dlatego warto zadbać, aby była ona właściwa. Wszystkie odstępstwa od prawidłowej powierzchni mieszkania, jeśli są większe niż dwa procent, dają możliwość odstąpienia od umowy. Warto pamiętać o takiej możliwości.

Sprawdzenie ścian

Odbierając zakupione mieszkanie od dewelopera warto również sprawdzić w nim ściany. Powinny być one przede wszystkim proste, co jest bardzo istotną kwestią. Dlatego w trakcie odbioru mieszkania należy sprawdzić pion oraz poziom w ścianach, ale także takie elementy jak kąty na styku ścian. Dodatkowo warto upewnić się, że tynk na ścianach został położony w równomierny sposób. Kolejną ważną kwestią jest suchość ścian. Ściany i podłogi w odbieranym mieszkaniu od dewelopera nie mogą być mokre, dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę.

Czytaj również  Rynek pierwotny, czy wtórny?

Sprawdzenie podłóg

Oprócz sprawdzenia ścian w nowym mieszkaniu warto również sprawdzić w nim podłogi. Wszystkie podłogi również powinny być równe, a także powinien się na nich znajdować odpowiedni poziom. Dlatego warto je sprawdzić przede wszystkim poziomicą. Jednak można również wykorzystać sposób z piłeczką i puścić ten przedmiot po podłodze, aby sprawdzić, jak się będzie zachowywał. W przypadku mieszkań na parterze bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie również sprawdzenie grubości wylewki.

Okna i drzwi

Kolejnym istotnym elementem, który powinno się sprawdzić podczas odbioru mieszkania są okna oraz drzwi. Powinny być one przede wszystkim w odpowiedni sposób osadzone. Muszą się otwierać oraz zamykać prawidłowo, a także nie powinny się samoczynnie zamykać. Oprócz tego warto również sprawdzić, czy tego rodzaju elementy nie są w żaden sposób uszkodzone i czy nie znajdują się na nich rysy lub wgniecenia.

Wentylacja

Wśród różnych elementów mieszkania, które należy sprawdzić podczas jego odbioru można również wymienić wentylację. Powinno się upewnić, czy działa ona w sposób w pełni prawidłowy. Piony wentylacyjne muszą się zgadzać przede wszystkim z tym, co jest naniesione na planach. Oprócz tego warto również zbadać samo działanie wentylacji, ponieważ jest to bardzo istotna kwestia. Bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie wentylacji jest na przykład zapalenie kadzidełka we wnętrzu oraz sprawdzenie, w jaki kierunki leci dym.

Czytaj również  Ogrodzenia przemysłowe. Jak skutecznie zabezpieczyć firmę?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *