Czym zmyć marker?

Czym zmyć marker?

W obecnych czasach bardzo często użytkowane są takie artykuły piśmiennicze jak markery. Zazwyczaj nie ma z nimi większych problemów, jednak może zdarzyć się tak, że zaplamią ubranie lub inną istotną powierzchnię. Wiele osób zastanawia się w tym przypadku, czym zmyć marker, aby było to jak najbardziej korzystne rozwiązanie. Warto się tego dowiedzieć.

Plamy na skórze
Markery mogą na przykład zabrudzić skórę. Warto je w tym przypadku usunąć w sposób w pełni skuteczny oraz efektywny. Zazwyczaj plamy z markera na dłoniach znikną pod wpływem mycia ich wodą z mydłem. Jednak można również do tego dołączyć szorowanie szorstką gąbką lub szczoteczką do rąk. Dzięki temu na pewno wszystkie uporczywe plamy znikną, a człowiek będzie się mógł cieszyć czystą skórą. Jednak warto pamiętać, aby nie czyścić rąk zbyt intensywnie, ponieważ może to prowadzić do uszkodzeń naskórka. W trudnych sytuacjach można również skorzystać ze spirytusu salicylowego.

Plamy na tkaninach
Plamy z markera na tkaninach są bardzo ciężkie do usunięcia. Jednak warto próbować to uczynić wszystkimi dostępnymi metodami. Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie nalanie spirytusu na plamę. Jednak nie powinno się jej w żaden sposób rozcierać, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na przebieg całego procesu. Po nalaniu spirytusu oraz odczekaniu odpowiedniej ilości czasu powinno się uprać daną tkaninę tak jak zazwyczaj.

Czytaj również  Nowości w świecie telewizorów: porównanie technologii i wybór idealnego modelu.

Plamy na drewnie i meblach
Marker może również zabrudzić takie powierzchnie jak meble czy też drewno. Warto próbować usuwać zabrudzenia, ponieważ może się to okazać bardzo skutecznym działaniem w takich przypadkach. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do tego celu jakiegoś alkoholu, na przykład spirytusu. Metoda ta sprawdzi się szczególnie w przypadku drewna. Natomiast jeśli chodzi o meble to mogą sprawdzić się takie substancje jak sok z cytryny, pasta do zębów, mleko lub też płyn do czyszczenia mebli. Warto je przetestować.

Plamy na dywanie
Dywany również mogą być zabrudzone przez markery i warto je w tym przypadku skutecznie wyczyścić. Najlepiej do tego celu sprawdzi się jakiś alkohol. Może to być na przykład spirytus, który ma bardzo korzystne działanie w takich przypadkach. Oprócz tego bez większych problemów można również skorzystać z octu spirytusowego, który powinno się nalać na plamę oraz zostawić na kilka minut. Po tym czasie należy go odsączyć. Na końcu pierze się dywan tradycyjnymi metodami.

Plamy na szkle
Marker może również zabrudzić różnego rodzaju produkty wykonane ze szkła. Ze szkła tego rodzaju zabrudzenia można czyścić przede wszystkim wykorzystując taką substancję jak soda oczyszczona wraz z sokiem z cytryny. Do czyszczenia warto wykorzystać również gąbkę, dzięki której bez wątpienia znikną wszystkie zabrudzenia spowodowane działaniem markera. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ jest ono niezwykle efektywne oraz skuteczne i działa.

Czytaj również  Na co uważać kupując szkło, folię i etui do telefonu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *