Czym powinien wyróżniać się system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw?

Czym powinien wyróżniać się system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw?

 

Obecnie coraz trudniej wyobrazić sobie prężnie rozwijającą się firmę, która nie korzystałaby z ogromnych możliwości, jakie zapewniają nowoczesne programy usprawniające firmowy workflow. Rozwiązania, które w przeszłości kojarzyły się wyłącznie z przedstawicielami sektora IT, z powodzeniem wdrażane są przez placówki administracyjne, zakłady produkcyjne czy firmy handlowo-usługowe. Jakie zadania powinien spełniać nowoczesny system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw? Zapraszamy do lektury.

 

System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw – cztery filary firmowego workflow

Choć najważniejszym beneficjentem inwestycji w system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw pozostają przede wszystkim pracownicy działu kadr i płac, nie należy zapominać, że inwestycja tego rodzaju przyniesie wiele korzyści wszystkim zatrudnionym specjalistom. Które zadania będą mogły być realizowane szybciej dzięki obecności dedykowanego programu?

1.     Planowanie czasu pracy

Nowoczesny system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw stanowi nieodzowne wsparcie w firmach funkcjonujących w systemie zmianowym. Osoby odpowiedzialne za planowanie grafików będą mogły skorzystać z częściowej automatyzacji harmonogramu, a aplikacja samoczynnie uwzględni obowiązujące przepisy prawa pracy w zakresie wymaganego odpoczynku dobowego czy specjalnych zapisów dotyczących np. kobiet ciężarnych czy pracowników z niepełnosprawnościami.

Czytaj również  ABC druku wizytówek

2.     Szybkie naliczanie wynagrodzeń

System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw wydatnie wspiera proces wyliczania wynagrodzeń, uwzględniając przy tym rozmaite premie oraz dodatki za nadgodziny. Co więcej, zatrudnieni pracownicy będą mogli zyskać szybki dostęp on-line do swoich pasków wynagrodzeń i zmienić informacje na temat preferowanego sposobu płatności, np. numeru konta bankowego.

3.     Elektroniczne zarządzanie urlopami

Zatrudnieni pracownicy mogą zyskać możliwość zgłaszania urlopów z dowolnego urządzenia podpiętego do sieci – system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw pozwala wnioskować o dni wolne za pomocą urządzeń mobilnych, samodzielnie sprawdzając zgodność zadeklarowanego urlopu wypoczynkowymi z pozostałym należnymi dniami wolnymi.

4.     Tworzenie deklaracji PIT

Kolejną istotną funkcjonalnością nowoczesnego oprogramowania kadrowo-płacowego jest możliwość bezpiecznego i komfortowego udostępnienia pracownikom niezbędnych dokumentów podatkowych. System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw umożliwia samodzielne pobranie deklaracji PIT bez wychodzenia z domu, poświadczając jednocześnie odbiór dokumentu w systemie działu kadr.

 

Teta AIR – system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw, na którym możesz polegać

Zastanawiasz się, które z oferowanych na rynku rozwiązań spełnia wszystkie powyższe założenia? Zapoznaj się oprogramowaniem Teta AIR – systemem kadrowo-płacowym, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firm z sektora MŚP. Już dziś umów się na prezentację on-line ze specjalistami firmy Unit4 Polska i przekonaj się, że nowoczesny system HR dla średnich i małych przedsiębiorstw www.teta-air.pl to rozwiązanie, które pomoże Ci oszczędzać czas i pieniądze.

Czytaj również  3 zasady pozycjonowania aplikacji mobilnych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *