Na co uważać kupując szkło, folię i etui do telefonu

Na co uważać kupując szkło, folię i etui do telefonu

Po zakupie nowego telefonu, jego odpowiednie zabezpieczenie leży już tylko w kwestii jego nowego posiadacza. W sklepach i Internecie (przede wszystkim allegro) można znaleźć bardzo duża ilość folii, szkieł i pokrowców na telefon, często kilkukrotnie taniej niż w zwykłym sklepie. Czy warto jednak ryzykować i zakupić akcesoria niewiadomego pochodzenia?

Bardzo tanie akcesoria często kosztują mniej, niż warta jest sama wysyłka. Akcesoria tego typu s a produkowane masowo w Chinach, często z bardzo niskiej jakości materiałów. Często też, co niekiedy nie zawsze każdy zauważa, sprzedawca zastrzega sobie wysyłkę w ciągu 60 dni! Dzieje się tak dlatego, ponieważ to nie sprzedawca, a producent w chinach wysyła produkt bezpośrednio pod wybrany adres. Dlatego lepiej kupować w znanych sklepach takich jak Digimania.pl czy Saturn niż czekać dwa miesiąc na produkt, który może nie spełniać naszych oczekiwań.

Folia czy szkło?

Folia stanowi najtańsza formę ochrony ekranu telefonu. Ma jednak tylko jedną zaletę – cenę. Z jej wad należy wymienić brak ochrony przed zarysowaniami. Folia jest miękka, więc ostre krawędzie przedmiotów w łatwy sposób przez nie przechodzą. Nie uchroni ona więc telefonu przez pęknięciem szkła wyświetlacza. Może co najwyżej przytrzymać jego fragmenty. Odkleja się tez dość szybko. Wystarcza tylko kilka drobinek z brzegu, by dość szybkim tempie reszta foli zaczęła tracić swa przyczepność do ekranu.

Czytaj również  Jak działają słuchawki True Wirelles?

Szkło hartowane na telefon

Zdecydowanie lepszym wyjściem jest szkło hartowane do telefonu, które jest na tyle skuteczne, że nie pozwoli na powstawanie rys na ekranie. Szkło hartowane nie wpływa na jakość dotyku, a przy tym może służyć przez wiele miesięcy.O tym, jak nakleić szkło hartowane na telefon pokaże obrazkowa instrukcja załączona w pudełku.

Przy upadu pochłania większą część uderzenia. Gdy pęknie, wystarczy ją ściągnąć i założyć nowa.

Warto postawić na markowe szkła hartowane np. polskiego producenta 3MK. Tanie szkła hartowane za kilka złotych bardzo często są niedopasowane do telefonu. Zdarza się, że dedykowane pod konkretny model szkło jest zbyt wąskie lub zasłania głośnik. Są tez mnie trwałe, Wystarczy jeden upadek, by konieczna była wymiana na nowy.

 

Z jakiego materiału wybrać etui?

Większość klientów w pierwszej kolejności patrzy na wygląd etui, niż na jego praktyczność. Stąd też popularne etui typu Flip Cover, które polegają na wymianie klapki na etui.

Najsłabsza ochronę dają etui wykonane z plastiku. Nie posiadają one żadnych właściwości ochronnych. Często tez powodują dostawanie rysujących telefon drobinek między etui a urządzenie.

Czytaj również  Czym zmyć marker?

Większa ochronę da grube etui wykonane ze skóry. Zwiększają one jednak wielkość i wagę telefonu oraz są wykonane w postaci książeczki, która często się otwiera podczas upadku zostawiając odsłonięty wyświetlacz. Dalego należy szukać etui lepszej jakości, najlepiej zapinany.

Zdecydowanie najlepiej się prezentuje etui sylikonowa. Miękka guma dobrze amortyzuje upadek, nie zniekształca się oraz nie psuje w znaczący sposób estetyki urządzenie.