Co zalicza się do home delivery?

Co zalicza się do home delivery?

Rozmiar przesyłek

Z tej usługi najczęściej korzystają sklepy meblowe czy oferujące sprzęty AGD. Zazwyczaj, tę usługę w swojej ofercie posiadają sklepy internetowe, jednak coraz częściej można spotkać także te stacjonarne – korzystające z możliwości transportu wielogabarytowych paczek. Jest to niezwykle często wybierana opcja podczas większych zakupów. Klient nie musi martwić się, jak przewieźć kupione produkty, ma pewność iż dotrą one w idealnym stanie do wyznaczonego przez niego punktu.

Dodatkowe godziny pracy

W skład home delivery wchodzą zazwyczaj konkretne przedziały czasowe w których klient ma możliwość transportu zakupionego towaru. Są one tak dostosowane, aby mogły z nich skorzystać osoby pracujące zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych.

Wniesienie towaru

Jest to jedna z podstawowych usług, szczególnie podczas transportu wielkogabarytowych, ciężkich przedmiotów. To bardzo przydatna opcja także wówczas, gdy mieszkamy w bloku, bądź domu wielorodzinnym. Zazwyczaj tę usługę wykonuje dwóch kurierów, dzięki czemu klient może mieć pewność, że zamówiony towar bezpiecznie, w stanie nienaruszonym trafi konkretnie do jego mieszkania.

Czytaj również  Logistyka frachtowa –czym jest?

Ustawienie w dogodnym miejscu

To opcja, o której wielu klientów zapomina, mając pewność iż w domu już samodzielnie poradzi sobie z przetransportowaniem zakupu. Często okazuje się, że nic bardziej mylnego. Szczególnie istotne jest to podczas zakupu ciężkiej kanapy, czy masywnych mebli. Po wybraniu takiej opcji, kurierzy maja obowiązek ustawić ją dokładnie w tym miejscu – jakie zostało wcześniej wyznaczone przez klienta. Często, jest to do przejścia nawet kilka pomieszczeń, zazwyczaj w przypadku domów jednorodzinnych – wiąże się to nawet z pokonaniem schodów.

Montaż

W przypadku sprzęty AGD, a także niektórych mebli – klient nie jest w stanie samodzielnie uruchomić czy złożyć zakupionego towaru. Wówczas, wyręczają go w tym fachowy, często nie są to już kurierzy, a specjalnie wyszkoleni w tej dziedzinie ludzie.

Pozbycie się starego odpowiednika

Jeśli kupujący ma problem z wniesieniem towaru do mieszkania, łatwo można się domyślić że ciężko będzie mu także pozbyć się w ten sam sposób starego sprzętu. Zamawiając, tę usługę klient ma pewność, nie tylko że ktoś wyręczy go w kwestii pozbycia się niesprawnych przedmiotów, ale także, co obecnie bardzo cenione i pożądane -może być pewien, iż niesprawne już towary zostaną prawidłowo zutylizowane. Niezwykle już zanieczyszczone szkodliwymi odpadami środowisko, z pewnością będzie wdzięczne za ten krok.

Czytaj również  Transport multimodalny - na czym polega?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *