Co to są usługi VAS?

Co to są usługi VAS?

Usługi VAS to inaczej usługi dodane, przy czym skrót pochodzi od słów Value addes services. W dzisiejszych czasach takie rozwiązanie jest niezwykle popularne. Powszechnie znajduje zastosowanie w mediach tradycyjnych, sieciach telekomunikacyjnych, czy innych sektorach gospodarki. Czym cechują się usługi VAS? Na czym polegają? Jakie mają zalety?

Usługi VAS

Value addes services, czyli dodatkowe usługi w logistyce, są związane z wdrożeniem takich opcji, jakie pozwolą spełnić wymogi zainteresowanych konsumentów. Podczas doboru operatora logistycznego należy przyjrzeć się temu, jakie usługi są oferowane. Aktualnie o solidności firmy świadczy bowiem poziom oferowanych usług, jak i możliwość skorzystania z usługi wartości dodanej. Nie zapominajmy o tym, że usługi wartości dodanej w sporym stopniu wpływają na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku.
Usługi VAS https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/warehouse-logistics/uslugi-wartosci-dodanej/ powinny być dobierane tak, aby uwzględnić potrzeby klienta. Ich celem jest dostarczenie takiego rozwiązania, jakie zdecydowanie wykracza poza standardy obowiązujące na rynku. Usługi wartości dodanej pełnią ważną rolę, gdyż współcześnie konsumenci oczekują od firm tego, aby oferta była rozbudowana i szeroka. Brak VAS często oznacza, że klienci rezygnują z dokonania zakupów w danej firmie.

Czytaj również  Logistyka frachtowa –czym jest?

VAS – jakie usługi obejmuje?

W procesach logistycznych, jakie wchodzą w skład usług VAS, ważną rolę odgrywają następujące pojęcia:
• labeling,
• copacking,
• repacking.
Dotyczą one tworzenia przez firmy ciekawych zestawów produktowych, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie na rynku. Przykładowo do czasopism dodawane są próbki danego kosmetyku, co ma zachęcić klienta do zakupu.
Usługi VAS mogą również dotyczyć dołączenia przez firmę do danego zamówienia produktów marketingowych, jakimi są ulotki, czy też kupony różnego typu. Nie bez powodu usługi te cieszą się sporym uznaniem i są stosowane w wielu firmach.

Różnorodne branże

Warto podkreślić, że usługi VAS znajdują zastosowanie w wielu branżach. Jednym z przykładów jest farmaceutyka. Aby realizować usługi na tym polu, konieczne jest posiadanie pozwoleń. W firmach farmaceutycznych usługa VAS wiąże się głównie z obsługą zwrotów, etykietowaniem, kompletacją i realizacją danych wysyłek w warunkach kontrolowanych. Kolejnym przykładem jest branża odzieżowa. Dzięki takiej opcji firmy terminowo wywiązuje się ze zobowiązań wobec klientów. Co ciekawe, VAS jest wykorzystywany w chwili dostarczenia towaru do magazynu. Można tutaj wzbogacić produkt o ciekawe etykiety lub dodać do niego kod EAN. Coraz więcej operatorów logistycznych posiada w ofercie także przepakowywanie, foliowanie, prasowanie, czy odświeżania odzieży.
Nowoczesne usługi wartości dodanej są znane i cenione w wielu branżach. Bazują na wdrożeniu takich rozwiązań, jakie pozwolą spełnić oczekiwania współczesnych nabywców. Dobrym rozwiązaniem jest kompleksowa oferta, jaka zadowoli każdego klienta, co pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji.

Czytaj również  Zalety globalizacji – kurier

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *